Zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem při RM

 
Vzhledem k mezinárodní bezpečnostní situaci, dále k některým událostem v ČR a neposlední řadě i poloze areálu RM v částečně obytné části města Pardubic je nezbytné dodržet pokyny a předpisy týkající se rovněž nakládání s bezpečnostním materiálem následně:
 
  • Pokud jste přihlášeni k účasti v RM s technikou či vybavením vojenskou, historickou, bezpečnostní, ověřte si prosíme, zda nespadá do problematiky zacházení s bezpečnostním materiálem viz: Zákon č. 229/2013 Sb.Zákon o nakládání s některými věcmi využitelnými k obranným a bezpečnostním účelům na území České republiky (zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem)
  • Pro zamezení nejasností nebo zopakování si paragrafů předkládáme k přečtení i ke stažení Zákon č.229/2013Sb  = ZDE... (klikni)
  • Pokud ano, ujistěte se, zda máte vpořádku dokumentaci potřebnou k užívání, skladování a účasti na veřejných akcích = jedná se o registraci dle paragrafu 7 dle Z.č.229/2013Sb.
  • Dle požadavku PČR musíte mít připraveny originály nebo kopie přední + zadní strany registrace (kartička) ke kontrole

Upozorňujeme, že ze strany patřičných orgánů Policie ČR budou prováděny kontroly v rámci zákona č.229/2013Sb na jeho dodržování, kde při jeho porušení hrozí osobě porušující předpisy a zákon finanční pokuta v zákonné výši + další zákonné sankce včetně vykázání účastníka s akce. Organizátoru akce nejen finanční pokuta, ale možnost ukončení programu a akce samotné.

Přátelé, aktivní účastníci a všichni, kterým jde o dobré jméno RETROMĚSTEČKA.... Věříme, že chápete vážnost situace i následky, které by plynuly se zbytečné nespolupráce v této problematice. Děkujeme, že se na Vás, jako vždy můžeme spolehnout a vytvoříme tak všem návštěvníkům, jak děckým tak dospěláckým, fajn víkend.

V případě, že najdete nedodržování výše popsaných pravidel a přepisů nebo nás budete chtít upozornit na nedostatek v této problematice při konání RM , můžete tak učitit prostřednictvím kolegů činných v organizaci akce (výstražné vesty s logem RM), na vstupní bráně nebo u bezpečnostní agentury působící v areálu akce.

Za celý Tým RM
Miroslav Toman, jednatel RETROMĚSTEČKO s.r.o.