Každý z nás má v životě světlé i stinné stránky. Někteří mají těch stinných více. Týmu RETROMĚSTEČKA... nejsou nezáviděníhodné situace lidí kolem sebe lhostejné. V rámci naší akce se každoročně snažíme vyjít vstříct požadavkům spoluobčanů s handicapem. Z principu projektu RM však vyvstává téměř povinnost jít o pomyslnný krůček dál. Cítíme i povinnost pomoci i v nelehkých životních situacích či po nečekaných nepříjemných událostech. A máme i radost, pokud můžeme i my udělat radost, třeba dětem.

I přes náročnost vlastního projektu a jeho neziskovosti, jsme hrdí, že jsme mohli být nápomocni:

  • Automatická možnost prezentujících se nadací v naší spolupráci zřízení příspěvkového místa na akci
  • Účast při sbírce pro rodinu tragicky zesnulého pilota letecké záchranky a člena HS Michala Beneše
  • Finanční podpora po požáru v areálu APOLENKA z.s. – HIPOREHABILITACE
  • Finanční sbírka pro výcvik asistenčního štěněte Sdružení přátel vodicích psů
  • Finanční sbírka na podporu činnosti a potřeb KŘIŽOVATKA handicap centrum
  • Účast při sbírce, přes Červený kříž ČR, na pomoc Jižní Moravě po zásahu tornáda
  • Finanční vklad na KŘÍDLA PRO NIKOLKU, pro léčbu genetického onemocnění Osteogenesis Imperfect
  • Nákup bezpečnostních vest prvňáčkům ZŠ Dubina Pardubice
  • Další operativní pomoc a sbírky aktuálně
 
 
 
Každý z nás má v životě světlé i stinné stránky. Někteří mají těch stinných až černých osudem více. Týmu RETROMĚSTEČKA... nejsou nezáviděníhodné situace lidí kolem sebe lhostejné. V rámci naší akce se každoročně snažíme vyjít vstříct požadavkům spoluobčanů
s handicapem, kde to jen lze. Z principu projektu RM však vyvstává téměř povinnost jít o pomyslnný krůček dál.
 
Aktivními účastníky RM jsou různé složky záchrannářů a další složky systému záchrany života a bezpečnosti. Každý z našich návštěvníků nepo i podpůrných subjektů mají individuální možnost se rozhodnout a dohodnout si vlastní podporu pro sebe sympatického spolku systémem "teď hned a tady".
 
Další aktivním a přímočarým způsobem je finanční podpora sbírkových kasiček, ktaerou některé spolupracující nadace mohou mít v prostoru své prezentace. Pokud Vás jejich program nebo účast v RETROMĚSTEČKU... zaujme, můžete dobrovolně přihodit...
 
A protože podporované nadace jsou pevnou součástí projektu RETROMĚSTEČKA... i ony budou aktivním programovým prvkem. Samostatně podle zaměření bodou prezentovat svoji činnost, do které se každý návštěvní zapojit a třeba si vyzkoušet jaký je pohyb na invalidním vozíčku a to sériovým, ale třeba i outdorovým, vyzkoušet si bezbariérové auto nebo zasporovat si se sportovci s handicapem. Činnými budou nadace pro výcvik psů jak pro nevidomé, tak "mazlící" z programu Canisterapie.
 
 
Nejsme společnost, která se pasivně zaštiťuje různými nadacemi pro vlastní prospěch. S námi spolupracující nadace jsou pevnou součástí aktivního programu a překládají našim návštěvníkům nejen ponaučení a jiný pohled na život, ale v RETROMĚSTEČKU... bez jakékoliv odměny přináší příjemné, sportovní i řemeslné vyžití. Každý tak má možnost a zcela dobrovolně podpořit nadační a charitativní činnost přímým kontaktem v areálu RETROMĚSTEČKA...  a podporu si dohodnout.