Každý z nás má v životě svého “čertíka”. V rámci naší akce se každoročně snažíme vyjít vstříct požadavkům spoluobčanů s handicapem nebo bolístkou. Z principu vyvstává téměř povinnost jít o pomyslný krůček dál. Snažíme se vyhledat i oblast, kde je pomoc zastíněná komerčními sbírkami viditelnými jen v TV nebo velkých koncertech, které jsou sice fajn, ale pomíjí spoustu neviditelných tragédií a smutku, jež jsou Bohužel, “komerčně” nezajímavé.


De facto každý návštěvník, který do RETROMĚSTEČKA... přijde za vstupné, každý sponzor, který se zúčastní RETROMĚSTEČKA... podporou, nám pomůže naše nápady a nasměrovanou pomoc zrealizovat. Děkujeme Vám všem a to upřímně. A jen připomínáme, že i my RETROMĚSTEČKO... organizujeme při své vlastní práci a jeho provoz musíme dotovat z vlastních zdrojů. Snad i toto je nám ku cti a my jsme rádi, že rozsah a originalita projektu je na našem přístupu znát.

Příkladem a díky Vám:

 • Automatická možnost prezentace nadací a charity / příspěvkového místa na každém ročníku RM
 • Vstup zadarmo pro dětské domovy, diagnostické ústavy, pěstounské rodiny...
 • Vstup zadarmo spoluobčanům s průkazem ZTP/ZTP +
 • Finanční účast na humanitární sbírce pro válkou postiženou Ukrajinu
 • Hračky a předměty pro děti uprchlíků v rámci akce "Krabice od srdce"
 • Finanční vklad na KŘÍDLA PRO NIKOLKU, pro léčbu genetického onemocnění Osteogenesis Imperfect
 • Účast při sbírce, přes Červený kříž ČR, na pomoc Jižní Moravě po zásahu tornáda
 • Podpora českých ZOO v době pandemie Covid-19: Zvíře na víkend - Tapír v ZOO Zlín
 • Finanční podpora po požáru v areálu APOLENKA z.s. – HIPOREHABILITACE
 • Finanční sbírka pro výcvik asistenčního štěněte Sdružení přátel vodicích psů
 • Finanční sbírka na podporu činnosti a potřeb KŘIŽOVATKA handicap centrum
 • Účast při sbírce pro rodinu tragicky zesnulého pilota letecké záchranky a člena HS Michala Beneše
 • Nákup bezpečnostních vest prvňáčkům ZŠ Dubina Pardubice
 • Další operativní pomoc a sbírky při aktuálním ročníku RETROMĚSTEČKA...
Abychom se i my, RETROMĚSTEČKO... mohli chovat vstřícně a se srdcem na dlaní, potřebujeme vaši návštěvnckou přízeň s účastí a samozřejmě přízeň sponzorů / partnerů = ti můžou kliknout na tlačítko "PRO PARTNERY":
 
  
 
 
 
 
 
Každý z nás má v životě světlé i stinné stránky. Někteří mají těch stinných až černých osudem více. Týmu RETROMĚSTEČKA... nejsou nezáviděníhodné situace lidí kolem sebe lhostejné. V rámci naší akce se každoročně snažíme vyjít vstříct požadavkům spoluobčanů
s handicapem, kde to jen lze. Z principu projektu RM však vyvstává téměř povinnost jít o pomyslnný krůček dál.
 
Aktivními účastníky RM jsou různé složky záchrannářů a další složky systému záchrany života a bezpečnosti. Každý z našich návštěvníků nepo i podpůrných subjektů mají individuální možnost se rozhodnout a dohodnout si vlastní podporu pro sebe sympatického spolku systémem "teď hned a tady".
 
Další aktivním a přímočarým způsobem je finanční podpora sbírkových kasiček, ktaerou některé spolupracující nadace mohou mít v prostoru své prezentace. Pokud Vás jejich program nebo účast v RETROMĚSTEČKU... zaujme, můžete dobrovolně přihodit...
 
A protože podporované nadace jsou pevnou součástí projektu RETROMĚSTEČKA... i ony budou aktivním programovým prvkem. Samostatně podle zaměření bodou prezentovat svoji činnost, do které se každý návštěvní zapojit a třeba si vyzkoušet jaký je pohyb na invalidním vozíčku a to sériovým, ale třeba i outdorovým, vyzkoušet si bezbariérové auto nebo zasporovat si se sportovci s handicapem. Činnými budou nadace pro výcvik psů jak pro nevidomé, tak "mazlící" z programu Canisterapie.
 
 
Nejsme společnost, která se pasivně zaštiťuje různými nadacemi pro vlastní prospěch. S námi spolupracující nadace jsou pevnou součástí aktivního programu a překládají našim návštěvníkům nejen ponaučení a jiný pohled na život, ale v RETROMĚSTEČKU... bez jakékoliv odměny přináší příjemné, sportovní i řemeslné vyžití. Každý tak má možnost a zcela dobrovolně podpořit nadační a charitativní činnost přímým kontaktem v areálu RETROMĚSTEČKA...  a podporu si dohodnout.