nejčastější otázky

Kdy a kde bude probíhat RM 2015?

RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ bezpečnostních složek, zkratkou RM 2015, bude na stejném místě jako minule, tedy v prostorách bývalých kasáren T.G.Masaryka v Pardubicích. Hlavní program bude 3. a 4. října 2015 v uvedených prostorách a navíc v pátek 2.října 2015 proběhne plavení řeky Labe v úseku za zimním stadionem u mostu P.Vonky.

Jaké jsou souřadnice pro GPS navigaci ?

Do autonavigace si nastavte: zeměpisná šířka  50° 1'21.16"S, zeměpisná délka  15°46'20.47"V
…a adresa je: Zborovské náměstí, Pardubice

Kdy bude areál RETROMĚSTEČKA... otevřen pro návštěvníky?

Po oba programové dny v kasárnách bude vstup od 9:00 hodin. V sobotu 3.10.2015 se areál pro veřejnost uzavře po večerním doprovodném programu v 23:00 hodin. V neděli 4.10.2015 bude areál uzavřen pro veřejnost rovněž po ukončení doprovodného programu cca ve 22:00hodin.

Kdy bude probíhat plavení Labe ?

Plavení Labe bude probíhat v pátek 2.10.2015 na vymezeném úseku řeky u Vonkova Mostu v Pardubicích v časovém rozmezí cca 15:00hodin do 18:00hodin. Na pravém břehu řeky bude pro návštěvníky připraveno rovněž občerstvení a ukázky vybraného vzorku techniky a atrakcí. Vše bude koncipováno jako pozvánka na hlavní programové, následující, víkendové dny 3.+ 4.října 2015. Při vhodných povětrnostních podmínkách bude provozován upoutaný horkovzdušný balon s možností výtahu pro vyhlídku.

Je možné stručně popsat, co bude na RM 2015 k vidění?

Celý areál kasáren je rozdělen na tématické sektory. Základními složkami RETROMĚSTEČKA... je technika, výzbroj a výstroj Československé lidové armády v kombinaci a návaznosti na další techniku a vybavení. Prezentace jednotlivých sborů dobrovolných hasičů s různorodou technikou od koňských spřežení po soudobou a vše podpořeno účastí hasičských záchraných jednotek a záštitou a účastí Záchrannéhu útvar ČR. Vybavení a předvedení bezpečnostních složek státu: Policie ČR, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR, Securitas ČR a další. Ukázky a technika auto-moto veteránů, prezentace odborných škol (letecká, automobilová...), setkání "amerik", ukázky autorally a podobné technické záležitosti. Vše je podpořeno zábavními prvky a atrakcemi pro děti i dospělé a soutěžemi o malé i atraktivní ceny a například i dvě arénky s RC minitrucky a auty. Všechny programové složky budou prezentovány v moderních i retro verzích. Tradičním bude i setkání různých typů vozidel Praga V3S a zpestřením bude i letová část v poledním vstupu nad areálem RM 2015 průlety dobovými letadly a večerní výtah horkovzdušného balonu. V areálu jsou tři dynamické arény, a protože akcí podporujeme i charitu a nadace, budou si návštěvníci opět moci vyzkoušet, jaké je to bojovat s handicapem třeba na vozíčkách či projít se psem a bílou holí. Na programu jsou další a další ukázky.

Je nějaký doprovodný program nad rámec základního programu?

Návazně na optické ukončení programového dne (v sobutu cca v 18:00 hodin a v neděli cca v 17:00 hodin) budeme pokračovat hudebními koncerty a dalšími aktivitami (horkovzdušný balon, ohňostroj atd. = dolaďujeme)

Jaké bude vstupné?

Plavení Labe v pátek 2.10.2015 je ZDARMA

Vstupné na hlavní program v sobotu 3.10. a neděli 4.10. je připraveno takto:

A/ ZDARMA do 150cm výšky
B/ ZDARMA držitelé průkazu ZTP + 1x doprovodná osoba
C/ Dospělí 190 Kč - platba na místě při vstupu do areálu
D/ Předprodej S BONUSEM (vstupenky ZDARMA)

Poznámka: Vstupné je platné pro oba víkendové dny.

Kdy je nejvýhodnější koupit vstupenky?

Vzájemnou spoluprací na ose pořadatel a návštěvník je výhodné využít předprodeje. Čím dřívější nákup, tím levnější vstupenky. Jsou připraveny čtyři fáze předprodeje:

1/ Nákup vstupenek: měsíc červen 2015.......akce 1 + 1 zdarma (cena vstupenky vychází na 95Kč)
2/ Nákup vstupenek: měsíc červenec 2015.......akce 2 + 1 zdarma (cena vstupenky vychází na 126Kč)
3/ Nákup vstupenek: měsíc srpen 2015.......akce 3 + 1 zdarma (cena vstupenky vychází na 143Kč)
4/ Nákup vstupenek: měsíc září 2015.......akce 4 + 1 zdarma (cena vstupenky vychází na 152Kč)

Kde je možné koupit vstupenky v předprodeji?

1/ Osobně v Pardubicíci - Rosicích v kanceláři X-LAND s.r.o. (viz www.x-land.cz)
2/ Objednání přes e-shop X-LAND
3/ Objednáním přes e-shop SKY-PROMOTION
4/ Osobně v Informačním centru Pardubice ( u Zelené brány)
5/ Pro hromadné objednávky, zájezdy a podobné případy po dohodě na kontaktech: 775721287 nebo 603209530

Při nejasnostech volejte: 775721287 nebo 603209530

Platí vstupné i pro večerní koncerty?

Ano, vstupné zahrunuje kompletní program projektu RM 2015, tedy i včetně koncertů. Pokud přijdete večer pouze na koncert, platí totožné vstupné dle nastavených pravidel = 190Kč. Večerní program je brán jako bonus pro naše návštěvníky a proto je součástí základní vstupenky.

Je vstupenka platná pouze na jeden programový den nebo na celý víkend?

Program RM je natolik zajímavý a prostorově náročný na pohyb návštvníků, že Vám chceme vyjít maximálně vstříc pro užití si všech stanovišť, atrakcí a ukázek. Při vstupu do areálu konání RM 2015 Vám bude ze vstupenky odtržen kontrolní ústřižek pro RETROMĚSTEČKO.... Současně dostanete na ruku kontrolní nesnímatelný papírový pásek, který Vám zajišťuje pohyb přes vstupní bránu tam a zpět (fyzickou vstupenku ale nevyhazujte). Bude kontrolována jeho neporušenost a celistvost. Prakticky to znamená, že na tento pásek a se současným předložením původní vstupenky můžete procházet oba programové dny.

Má vstupenka i další výhody?

Letošní RETROMĚSTEČKO... je zahrnuto do Pardubických městských slavností. Vstupenka na RM 2015 bude multifunkčí, bude současně jízdenkou na vybrané spoje městské dopravy. Přiblíží návštěvníky do centra Pardubic. Po předložení retroměstské vstupenky na pokladně Zelené brány v Pardubicích, dostanete jako bonus další vsupenku v akci 1+1 na tuto vyhlídkovou věž. To samé na pokladně Východočeského muzea (areál Zámku Pardubice), tedy akci 1x zakoupená vstupenka + 1x zdarma na vybrané expozice.

Kde je možné parkovat, pokud na RM 2015 přijedeme vlastním vozidlem?

V areálu kasáren není prostor pro parkování návštěvnických vozidel. Využít lze okolních městských ulic, kde není o víkendu parkování zpoplatněné nebo okolních prostor například v průmyslovém a obchodním areálu sousedícím s východní částí kasáren TGM, vedle a za obchodním centrem Kaufland - samozřejmě za dodržení dopravních a dalších pravidel stanovených značením v těchto prostorách.

Jak a kudy se dostaneme do RETROMĚSTEČKA... pokud jsme přespolní?

Pokud přijedete do Pardubic vlakem nebo autobusem je možné použít MHD na zastávku Zborovského náměstí, kde se nachází areál kasáren TGM: více na www.dpmp.cz . Současně je plánována dopravním podnikem speciálně označená kyvadlová doprava s označením "RETROMĚSTEČKO", podrobnosti zveřejníme na našich stránkách.

Jak je řešena bezbariérovost pro vozíčkáře?

Ano. Areál je bezbariérový a provedli jsme i terénní úpravy pro lepší dostupnost našich handicapovaných návštěvníků k jednotlivým místům ukázek. Navíc součástí projektu RM jsou i nadace zabývající se problematikou spoluobčanů s handicapem.

Je možné mít sebou v areálu jízdní kolo?

Proč ne, ale vlastní riziko včetně důsledků, které by mohly nastat při škodě způsobené jízdním kolem.

Je možné mít sebou na akci psa?

RETROMĚSTEČKO... má i ve své programové náplni vystoupení a prezentaci psů a koní jak ve služebním poměru, tak nadačním. Není zakázáno vzít si sebou domácího mazlíčka, ale při dodržení bezpečnostních pravidel a předpisů pro pohyb zvířat na veřejnosti a zodpovědností majitele za chování zvířete.

Je na akci zajištěno občerstvení?

Ano, a to v několika režimech. V areálu bude běžný stánkový prodej s občerstvením a sortimentem, na který jste zvyklí na různých akcí (párek v rohlíku, klobásy, nudle, cukrová vata a cukrovinky, další teplá a studená kuchyně a jiné). Dále se budeme snažit Vám předložit tradiční jídla s retro nádechem (např. trdelníky a další). Toto ponecháme pronajmutým stánkařům. V naší režii bude atraktivní polní kuchyně s vojenskou a tradiční českou kuchyní a speciality z grilů a udíren: opékané prase, krůty... Samozřejmě nebude chybět naše retroměstská specialitka - grilovaný býk.

Jak je řešena otázka nápojů?

Ve spolupráci s pardubickým pivovarem Pernštejn je připravena produkce nealko nápojů a dle příslibu bude pivo řešeno speciální várkou jen pro RM 2015 ve verzi nefiltrované desítky. Pivovar na své prezentaci bude mít k dispozici i další svá piva. V prostoru areálu akce budou rovněž cisterny s pitnou vodou pro provozní a hygienické potřeby.

Je připraveno, tak jako minule, nějaké gastro překvapení?

Ve spolupráci právě s Pivovarem Pernštejn, bude pro Vás připravena originální edice nápojů v plechovce, jak obsahově, tak designově ve stylu RM 2015. Ve verzi nelko to bude malinovka, ve verzi alko nakouřené černé pivo s originální hořkou chutí a dochutí připomínající udírenské speciality. Tyto plechovky budou v prodeji již předem před akcí a na akci samotné a plechovky, po konzumaci obsahu a vyplnění soutěžního kuponu na ní, budou na RM 2015 slosovatelné o atraktivní ceny včetně hlavní výhry (nechte se překvapit). Informace o plechovkové soutěži budou zveřejněny na webových stránkách a facebooku RETROMĚSTEČKA...

Je vyřešeno zdravotnické ošetření v případě úrazu nebo podobné události?

V areálu akce jsou dvě stanoviště první pomoci. Navíc projekt obsahuje prezentaci bezpečnostních složek, hasičů a záchranářů, je možné využít přímo služeb a rad těchto profesionálů.

Bude RETROMĚSTEČKO... i za deštivého počasí?

Akce našeho pojetí není závislá na počasí a některé ukázky například v tankaréně jsou o to zajímavější. Buďme optimisti, naštěstí konec září a začátek října je ve znamení Babího léta, což je příjemné stabilní počasí, a pokud sprchne, jsou to jen mírné přeháňky.

 

Přejeme Vám neobyčejné zážitky při RM 2015 s odnesením si co nejvíce příjemných vzpomínek. A máte-li nějaký nápad jak přispět k obohacení programové skladby, sem s tím.  Těšíme se na Vás, jste pro nás jednou velkou rodinou.                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                   Váš Retrotým 2015