Nejčastější Vaše otázky

1/ Kde bude probíhat RM 2022?

10.+11.září, v prostorách bývalých kasáren T.G.Masaryka v Pardubicích.
Navigace: zeměpisná šířka  50° 1'21.16"S, zeměpisná délka  15°46'20.47"V
Adresa: Zborovské náměstí 1230, Pardubice
Městská doprava: 6, 10, 25, 18, 29 / Zastávky: Sborovské náměstí, Krematorium, U kapitána, Ul.Svobody (Více www.dpmp.cz)

2/ Kdy bude areál RETROMĚSTEČKA... otevřen pro návštěvníky?

Po oba programové dny v kasárnách bude vstup od 9:00 hodin. Kompletní program včetně časového harmonogramu viz PROGRAM RM 2022 - kliknnout ZDE...

3/ Je nějaký doprovodný program nad rámec základního programu?

V sobotu po ukončení klasického denního celoplošného programu včetně ukončení provozu v dynamických arénách, můžou návštěvníci zůstat a užít si nezávislé atmosféry až do 22 hodin (doby nočního klidu). Navíc si po setmění uděláme velkou vodní fontánu, doprovázenou hudbou a světelnými efekty. Než hasiči vše připraví budeme si v prostoru občerstvení pouštět retrotéku, můžete tančit nebo jen poslouchat....

4/ Jaké bude vstupné a předprodej?

Uvedená cena je platná na celý víkend. Kompletní informace po kliknutí ZDE...

5/ Jak je řešena bezbariérovost pro vozíčkáře?

Areál je bezbariérový a provedli jsme i terénní úpravy pro lepší dostupnost našich handicapovaných návštěvníků k jednotlivým místům ukázek. Navíc součástí projektu RM jsou i nadace zabývající se problematikou spoluobčanů s handicapem.

6/ Je možné mít sebou v areálu jízdní kolo?

Proč ne, ale vlastní riziko včetně důsledků, které by mohly nastat při škodě způsobené jízdním kolem.

7/ Je možné mít sebou na akci psa?

Ano, ale při dodržení bezpečnostních pravidel a předpisů pro pohyb zvířat na veřejnosti a zodpovědností majitele za chování zvířete, včetně úklidu výkalů po něm.

8/ Je na akci zajištěno občerstvení?

Ano, a to v několika režimech. V areálu bude běžný stánkový prodej s občerstvením a sortimentem, na který jste zvyklí na různých akcí. V naší režii je atraktivní polní kuchyně s vojenskou přípravou. Pitný režim zajištěn rovněž od pivovaru Chotěboř (alko / nealko)

9/ Bude RETROMĚSTEČKO... i za deštivého počasí?

Akce našeho pojetí není závislá na počasí a některé ukázky například v tankaréně jsou o to zajímavější. Buďme optimisti, naštěstí konec září a začátek října je ve znamení Babího léta, což je příjemné stabilní počasí, a pokud sprchne, jsou to jen mírné přeháňky.

10/ PARKOVÁNÍ

Do areálu akce je vstup návštěvníkům jen pěšším. Parkování lze v okolních ulicích. Doporučujeme zaparkovat na "prvním volném" místě, které uvidíte a dojít pěšky. Příkladně ze středu města nebo nádraží trvá svižnou chůzí cesta cca do 20 minut.

Přejeme Vám neobyčejné zážitky s odnesením si co nejvíce příjemných vzpomínek. A máte-li nějaký nápad jak přispět k obohacení programové skladby, sem s tím.  Těšíme se na Vás, jste pro nás jednou velkou návštěvnickou rodinou.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Váš Retrotým