Nejčastější Vaše otázky

1/ Kde bude probíhat RM 2023?

9.+10.září, v prostorách bývalých kasáren T.G.Masaryka v Pardubicích.
Navigace: zeměpisná šířka  50° 1'21.16"S, zeměpisná délka  15°46'20.47"V
Adresa: Zborovské náměstí 1230, Pardubice
Městská doprava: 6, 10, 25, 18, 29 / Zastávky: Sborovské náměstí, Krematorium, U kapitána, Ul.Svobody (Více www.dpmp.cz)

2/ Kdy bude areál RETROMĚSTEČKA... otevřen pro návštěvníky?

Po oba programové dny v kasárnách bude vstup od 9:00 hodin. Kompletní program = rozpis stanovišť v celém areálu včetně časového harmonogramu obou dynamických arén viz klikni na toto tlačítko:

3/ Je nějaký doprovodný program nad rámec základního programu?

V sobotu po ukončení klasického denního celoplošného programu včetně ukončení provozu v dynamických arénách, můžou návštěvníci zůstat a užít si nezávislé atmosféry až do 22 hodin (doby nočního klidu). Posedět u občerstvení. Cca od 18 hodin máme i rockový koncert skupin KRIS.

4/ Jaké je vstupné a předprodej?

Uvedená cena je platná na celý víkend. Kompletní informace pod tímto tlačítkem

5/ Lze u vás platit platební kartou?

Prostor areálu kasáren je již bez elektrického zasíťování. Pro zajištění provozu akce používáme elektrocentrály v nutné míře. Proto na vstupní bráně vstupné jen za hotovost, abycho při výpadcích předešli potížím. Bezhotovostně lze před akcí v rámci předprodeje (navíc výhodněji). U stánků s občerstvením a dárkovými předměty je to smíšené v návaznosti na vlastním zdroj každého stánkaře. Jako každoročně doporučujeme vybavit se hotovostí pro jistotu. Děkujeme za pochopení.

6/ Jak je řešena bezbariérovost pro vozíčkáře?

Areál je bezbariérový a provedli jsme i terénní úpravy pro lepší dostupnost našich handicapovaných návštěvníků k jednotlivým místům ukázek. Navíc součástí projektu RM jsou i nadace zabývající se problematikou spoluobčanů s handicapem. Samozřejmostí je speciální WC.

7/ Je možné mít sebou v areálu jízdní kolo?

Proč ne, ale vlastní riziko včetně důsledků, které by mohly nastat při škodě způsobené jízdním kolem.

8/ Je možné mít sebou na akci psa?

Ano, ale při dodržení bezpečnostních pravidel a předpisů pro pohyb zvířat na veřejnosti a zodpovědností majitele za chování zvířete, včetně úklidu výkalů po něm.

9/ Je na akci zajištěno občerstvení?

Ano, a to v několika režimech. V areálu bude běžný stánkový prodej s občerstvením a sortimentem, na který jste zvyklí na různých akcí. V naší režii je atraktivní polní kuchyně s vojenskou přípravou. Pitný režim zajištěn rovněž od pivovaru Chotěboř (alko / nealko)

10/ Bude RETROMĚSTEČKO... i za deštivého počasí?

Akce našeho pojetí není závislá na počasí a některé ukázky například v tankaréně jsou o to zajímavější. Buďme optimisti, naštěstí konec září a začátek října je ve znamení Babího léta, což je příjemné stabilní počasí, a pokud sprchne, jsou to jen mírné přeháňky.

11/ Parkování

Do areálu akce je vstup návštěvníkům jen pěšším. Parkování lze v okolních ulicích u kasáren a co víme, není většinou zpoplatněno. Doporučujeme zaparkovat na "prvním volném" místě, které uvidíte a dojít pěšky. Příkladně ze středu města nebo nádraží trvá svižnou chůzí cesta cca do 20 minut.

12/ Jedu do Pardubic vlakem / autobusem - kudy do RETROMĚSTEČKA...?

Příkladně ze středu města nebo nádraží trvá svižnou chůzí cesta cca do 20 minut. Od obou nádraží lze využít MHD. Linky a odkaz na provozní řád pod tímto tlačítkem

13/ Jak to vypadá s pokračování dalších ročníků RETROMĚSTEČKA...?

Každoročně odpovídáme na tuto ošementnou otázku. Sami nevíme, jak dlouho ješte bude areál k dispozici. Jsou již projekty na jeho využití. Mimo to, areál podléhá rok od roku chátrání vlivem počasí, vandalismu i letitému nevyužití. Proto doporučujeme akci navšívit, může být na tomto místě poslení. Pak budeme přemýšlet dále na základě ekonomických možností a samozřejmě nalezení vhodného prostoru. Tyto prostory mají svou jedinečnou historii a jednou budeme jen vzpomínat. Prostě přijděte ať tuto možnost nepropásnete a další rok uvidíme...

Další: Vše o programu i dalších potřebných náležitostech pro Vás, najdete pod tímto tlačítkem, kde si vyberete logicky co potřebujete

Přejeme Vám neobyčejné zážitky s odnesením si co nejvíce příjemných vzpomínek. A máte-li nějaký nápad jak přispět k obohacení programové skladby, sem s tím. Těšíme se na Vás, jste pro nás jednou velkou návštěvnickou rodinou a děkujeme za účast, díky níž víme, že naše snaha vyzvihovat naše tradice je správnou.                                                                                                                                                                                                                                                                          Váš Retrotým