Novinky

Děkujeme za podporu a spoluporáci RM 2018

Když chce někdo pomoci, tak pomůže. I když jsme po dobu příprav slyšeli spoustu "keců" od těch,kteří jen umí říkat: "Mělo by se to dělat tak a tak a..." Spoustu řečí proč nemůžou, ale chtěli by......
Celý článek

UNIKÁTNÍ STROJ VARŠAVSKÉ SMLOUVY - PIVOŇKA

ZNÁTE Z VEČERNÍČKU KLUKA Z PLAKÁTU?
I my jsme našli příběh z plakátu nebo spíše z reklamy:

Při RETROMĚSTEČKU... 2013 se nám povedl husarský kousek. Využili jsme šedesátého výročí začátku sériové výroby legendárního terénního automobilu Praga V3S a uspořádali jsme typový sraz této značky. Nejen, že jsme byli upozorněni, že se jednalo kuriozně o největší světové setkání dle typu, ale podařilo se zaranžovat i techniku bok po boku opravdu originální a doslova vrátit čas zpět.
Setkal se zde například automobil Praga V3S TO-5 s letounem Let L-200 Morava, takto se před lety předehřívaly pístové letecké motory:

JAK SE STAVÍ MIG...

V roce 2010 se zrodil nápad doplnit statickou stojánku letecké akce v Pardubicích letounem Mig-21, který byl po dlouhou dobou páteřním typem vzdušných sil bývalého Československa a následně působil i v  systému Armády České republiky až do roku 2005. Letuschopné exempláře této legendy jsou v současné době činné v Evropě v letectvech Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Srbska, v zámoří v podobě Old Timer v soukromých sbírkách. Jediná možnost se tak naskytla v použití vyřazeného, demilitarizovaného a pro likvidaci určeného trupu. Po dohodě o zapůjčení vyřazeného kusu letounu tohoto typu s firmou Excalibur Army a zajištění převozu společností NIKA, se podařilo dohodnout s partou bývalých pilotů a mechaniků na montážních pracích. Podívejte se fotoreporáží na průběh stavby MIGu-21MF trupového čísla 7802: