nejen ČSLA / VS


Nosným tématem našeho RETROMĚSTEČKA... je setkání přátel s technikou z období Československé lidové armády. Pokud pomineme temné stránky časů po invazi vojsk Varšavské smlouvy, normalizaci nebo zneužití její moci tehdejší vládnoucí garniturou, byla tato výzbroj na svou dobu špičkou nejen v Evropě. Z čistého hlediska zpracování a kvality je toto dodnes zajímavé téma.

Díky našemu týmu, klubům vojenské historie a dalším nadšencům, kteří se RETROMĚSTEČKA (nejen) ČSLA... pro Vás zúčastňují, můžete Vy, vojenskou službou povinní, zavzpomínat a Vy ostatní si na vlastní kůži vyzkoušet jaké to bylo s touto těžkou technikou pracovat. Mimo tanky, OTéčka a další pásovou či kolovou technikou Vás provedeme i dalšími obory ČSLA / VS včetně odborných výkladů a praktických ukázek. Mezi kolovou techniku zde patří i legendární třítunový speciál československé výroby Praga V3S. Tomuto náklaďáku věnujeme samostatný program v RETROMĚSTEČKU...

Jste členem historického spolku, firmou, sběratelem...? Zúčastněte se i Vy aktivně RETROMĚSTEČKA (nejen) ČSLA, HASIČŮ a bezpečnostních složek. Stačí nás kontaktovat.


U nás nezapomínáme vychvávat nástupce - kategorie mladší žáci...

... a aktivní starší žactvo s dorostem:


S tatínkama příkladně a odmalička na pancířovém hřišti


Zde Vám budeme aktualizovat
PROGRAM RM...2014
seznam techniky / účastníků,
atrakce a servis X-LANDu