Auto-moto veteráni


V současné době promýšlíme s našimi přáteli s veteránských auto-moto klubů o co nejlepší programové začlenění těchto nádherných motorových dvou a čtyřstopých vozidel do koncepce RETROMĚSTEČKA... Vždyť a právě automobilové obory reprezentovaly od první republiky um a krásu českých a československých strojírenských závodů. Rádi přivítáme i Vaše nápady a spolupráci.

Jste členem historického spolku, firmou, sběratelem...? Zúčastněte se i Vy aktivně RETROMĚSTEČKA (nejen) ČSLA, HASIČŮ a bezpečnostních složek. Stačí nás kontaktovat.


Již dříve jsme k oboustranné spokojenosti komunikovali a následně praktikovali setkání "Amerik". Nám, kterým se tato pestrobarevná auta líbí a kterým snad každý kluk neřekne jinak než "placatá auta", budeme určitě rádi za jejich účast v RETROMĚSTEČKU... I my za Vás věříme, že právě náš termín akce bude vyhovovat vydavatelství motoristického časopisu CHROM&PLAMENY, který by mohl být garantem srazu "Amerik" při RETROMĚSTEČKU (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek.


Součástí setkání "Amerik" při RETROMĚSTEČKU... budou i modeláři s více než patnácti dokonalými zmenšeninami funkčních kamionů, ale i vojenské techniky.
V RM 2014 bude k vidění doprovodný program s RC modely trucků 1:14, RC modely tanků, osobních aut.Představí se tu nádherné airbrushované trucky, různých značek, které budou jezdit jednak na modelové silnici 8x4m  ale i mezi diváky v prostoru kasáren TGM.
Bude k vidění i 2x RC modely SCANIA, které se zůčastnili zahraniční akce ve Švédsku :Strängnäs Truck Meet,  Malmby Fairground  30 - 31.5.2014. Z této akce přivezli 4x  pěkné poháry. Scania " Ristimaa Tiger " Pavla Jandy z Pardubic : 1.místo o nejkrásnější RC model. Soutěže se zůčastnilo 62x RC modelů, z Švédska, Norska, Finska. Dále i Scania " CONVOI EXCEPTIONNEL " Honzy Maška z Plzně, nejvzdálenějšího ůčastníka akce. Více o "velkých klucích s autíčky" po kliknutí ZDE (pár fotek)

VÝZVA :  Majitelé starých autíček!

Na sobotu i neděli jsme pro Vás připravili malý bonus. V programu RM 2014 máme organizovný veteránsraz, ale protože mezi námi stále jezdí udžovaná vozidla z dob našeho mládí i mimo organizované kluby, umožníme Vám s nimi zaparkovat přímo uvnitř arálu RETROMĚSTEČKA..., čímž i Vy nám naoplátku pomůžete vytvořit správnou retro atmosféru.

Jaké jsou podmínky?:

1/ vozidlo nesmí být v dezolátním stavu
2/ vozidlo je rokem výroby 1985 a starší
3/ vozidlo je původem z Československa a "východního bloku" (např. Škoda, Vaz, Žiguli, Polski Fiat, Trabant, Wartburg, Volha, Lada, Tatra, Moskvič, Dacia, Zástava a další)

Jak se přihlásit?:

1/ provedete registraci na webových stránkách RM 2014 vyplněním formuláře, který naleznete pod touto výzvou níže
2/ po registraci obdržíte potvrzovací e-mail, který bude vjezdkou i parkovacím dokladem pro Vás

Co musíme vzájemně dodržet?:

1/ počet vozidel bude omezen na 100 ks na každý den. Po zaregistrování stého vozidla na daný den bude registační formulář ukončen.
2/ příjezd a zaparkování na RM 2014 je účastník povinen uskutečnit do 9hodin dopoledne na přihlášený programový den
3/ zaparkované vozidlo ponechat na místě v areálu akce minimálně do 15hodin odpoledne

Jestli se i Vám zdá tento nápad fajn, stačí se přihlásit. Předejte tuto výzvu dál nebo řekněte o projektu těm, kteří mají podobná autíčka a... na Václava v Pardubicích.

 Výzva ke stažení v jpeg = zde si můžete stáhnout tuto výzvu jako letáček 

Přihláška vlastního vozidla k účasti na RM 2014 pro vozidla roku výroby 1985 a starší.


Zde Vám budeme aktualizovat
PROGRAM RM...2014
seznam techniky / účastníků,
atrakce a servis X-LANDu