3. PŘEDročník - 2013

 

RETROMĚSTEČKA (nejen) ČSLA a setkání hasičů a bezpečnostních složek 2013 jsme uspořádali první červnový víkend v pozemní části leteckého dne v Pardubicích. Oproti prvnímu ročníku jsme získali podporu významných firem a muzeí. S nimi přišli noví přátelé s chutí aktivně se podílet na projektu. Podívejte se na fotogalerie a nasajte retroatmosféru:

KLIKNI ZDE...

Současně jsme využili  zajímavého výročí šedesáti let od začátku sériové výroby legendární Pragy V3S a zkusili jsme dát dohromady typové setkání těchto vozidel. Podle ohlasů to byl dobrý nápad a  do budoucna chystáme pokračování. Mrkněte se na oslavu 60.narozenin PV3S:

 

Část Retroměstečka zaměřená na setkání hasičů a bezpečnostních složek byla tentokrát obohacena o aktivní, a pro diváky velice atraktivní, ukázku vyprošťování osob z havarovaného vozidla s následným ošetřováním. Již samozřejmostí byl rozsah hasičské techniky od moderních hasičských systémů po historické stříkačky - koňky. Hasiči opět dokázali, že mimo profesionality dokáží návštěvníkům s vlastní originalitou vysvětlit, jak a s jakou technikou co provádět. Děti měly čím prolézat a nač si sáhnout pro motivaci stát se hasiči a záchranáři.

Na tuto část se můžete odívat kliknutím ZDE..