MINCE - POKLAD

V roce 2021 si Pardubice připomínají půlstoletí od úmrtí nejvýznamnějšího z rodu Pernštejnů, Viléma II. Působení tohoto vojevůdce, politika a hospodáře významně změnilo přístup nejen k rodové ekonomice, ale novátorsky usměrnilo mnoho oblastí života.
 
Na toto téma a počest rozkvětu nejen Pardubického panství, ale i českých držav s obrovským vlivem na celkový rozvoj uspořádal Pardubický kraj oslavy 500 LET RENESANCE VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH. Více na www.vilem500.cz
 
Projekt RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek vyzdvihuje tradice, úspěchy i vývoj naší vlasti.  8.ročník této akce má tu čest být programově součástí oslav 500 LET RENESANCE...
 
A právě toto je důvodem založit zcela unikátní a limitovanou edici památečních ražených mincí. Limitka 508 kusů je dána stylovým spojení čísel 500 (oslavy renesance) + 8 (ročním RM 2021). Po vyražení pětisetosmého kusu, bude lícová strana raznice se "zubří hlavou" zarchivována. Raznici i mince vznikly v dílně historické mincovny v Jablonci nad Nisou.
 
Zajímavostí je i možnost si pořídit i sérii mincí, protože tato bude vyražena technologiíí bimetalu a kombinací tří kovů a prohození "barev" vyrobíme 4 typy mincí z jedné raznice. Tedy 4 x 127 bimetalových mincí = 508 ks. O to zajímavější pro sběratele.
 
Posledních 40 ks těchto mincí půjde do dražby. Proto neváhejte a zakupte si je na našem e-shopu.
 
Věříme, že mince bude nejen zdrojem okrytí části nákladů na RETROMĚSTEČKO... 2021, ale i parádní památkou i cenou sběratelskou raritou.

    V roce 2021 si Pardubice připomínají půlstoletí od úmrtí nejvýznamnějšího z rodu Pernštejnů, Viléma II. Působení tohoto vojevůdce, politika a hospodáře významně změnilo přístup nejen k rodové ekonomice, ale novátorsky usměrnilo mnoho oblastí života.
    Na toto téma a počest rozkvětu nejen Pardubického panství, ale i českých držav s obrovským vlivem na celkový rozvoj uspořádal Pardubický kraj oslavy 500 LET RENESANCE VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH. Více na   www.vilem500.cz   
    Projekt RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek vyzdvihuje tradice, úspěchy i vývoj oborů naší vlasti.  8.ročník této akce má tu čest být programově součástí zmiňovaných oslav 500 LET RENESANCE...
    A právě toto je důvodem založit náš Pernštejnskoretroměstečkový poklad, který bude mít 2 části. Budem rádi, když i Vy budete s námi jeho součástí. My Vám zde představíme tyto jeho části a jak se do něj zapojit. A jen připomínáme, že jeho velikost bude početně limitována, aby měl svou cenu a váhu.
Tak buď letos při tom a odnes si památku i Ty.

PRO DETAIL A INFO SAMORAŽBĚ NEBO BIMETALCE KLIKNI ZDE: